Булғор ислом академияси доктори Сайфул Асрий юртимизда
14:57 / 14.10.2024 474 pdf Ўқиш режими + -
Аввал хабар берганимиздек, жорий йилнинг 15-16 октябрь кунлари Тошкент ва Хива шаҳарларида «Ислом – тинчлик ва эзгулик дини» номли халқаро конференция бўлиб ўтади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти ташаббуси билан ўтказилаётган нуфузли анжуманда иштирок этувчи ислом оламининг етук уламоларининг мамлакатимизга ташрифи бошланди.
Айни вақтда юртимизда бўлиб турган Булғор ислом академияси Илоҳиёт кафедраси доктори Сайфул Асрий Тошкент ислом институтига ташриф буюрди.
Меҳмон институт тарихи ва фаолияти билан яқиндан танишиб чиқди. Шунингдек, институт профессор-ўқитувчилари томонидан нашр этилган ўқув қўлланмалар, дарсликлар ва китоблар намойиш этилди.
Эслатиб ўтамиз, юртимизда бўлиб ўтадиган халқаро конференцияда исломшунос олимлар, соҳа мутахассислари, илмий тадқиқотчилар, юртимизда кўзга кўринган илм-фан арбоблари билан бир қаторда дунёнинг 30 га яқин мамлакатидан 80 дан ортиқ уламолар ўз маърузалари билан иштирок этадилар.