Энг яхши ақоид устози - ҳаж сафари йўлланмаси билан тақдирланди
21:44 / 16.05.2023 1491 pdf Ўқиш режими + -
Аввал хабар берганимиздек, бугун, 16 май куни Самарқанд вилоятидаги Ҳадис илми мактабида Ўзбекистон мусулмонлари идораси тасарруфидаги диний таълим муассасалари педагог-ўқитувчилари ўртасида “Йилнинг энг яхши Ақоид фани ўқитувчиси” кўрик-танловининг Республика босқичи ўтказилди.
Танловда қатнашган устозлар орасидан қуйидагилар 1-, 2-, 3-ўринларни қўлга киритдилар:
I-ўрин Мир араб олий мадрасаси ўқитувчиси Маҳмудов Асрорхон 1-даражали диплом ва “Ҳаж” сафарига йўлланмасини қўлга киритди;
II-ўрин Тошкент ислом институти катта ўқитувчиси Пардаев Абдуқодир 2-даражали диплом ҳамда “Умра” сафари йўлланмаси соҳиби бўлди;
III-ўрин “Хадичаи Кубро” аёл-қизлар ўрта махсус ислом таълим муассасаси ўқитувчиси Муҳаммадходжаева Санобар 3-даражали диплом ҳамда музлаткич билан тақдирланди.
Қолган иштирокчиларга Ўзбекистон мусулмонлари идорасининг Фахрий ёрлиғи ва Ўзбекистон мусулмонлари идораси, “Вақф” хайрия жамоат фонди, ЎМИнинг ҳудудий вакилликлари ҳамда ташкилотчиларнинг эсдалик совғалари топширилди.
Бундан ташқари, кўрик-танлов низомига асосан янги ўқув йилидан бошлаб бир ўқув йили давомида 3-ўринни эгаллаган иштирокчига ойлик маошининг 40 фоизи миқдорида, ўрин эгалламаган иштирокчиларга ойлик маошининг 30 фоизи миқдорида уларнинг асосий иш жойи (таълим муассасаси) маблағлари ҳисобидан устама ҳақ қўшиб бериш белгилаб қўйилди.
Аллоҳ таоло барчаларига ғолибликни муборак айласин, қолган иштирокчиларга ҳам келгусида муваффақиятлар ато этсин.